Hakkımızda

Hakkımızda

Merkomte Konya Bilgisayar Kursu, bilgi teknolojileri sektöründe 1985 yılında eğitim faaliyetlerine başlamıştır. Açıldığı günden beri temel misyonu bilgi çağının dinamiklerini kursiyerlerimize sunmak olan Merkomte Konya Bilgisayar Kursları, eğitimde öğrenci-merkezli ve inovatif öğr.etim yöntemlerini uygulamaktadır. Eğitimde en büyük önceliği öğrenci memnuniyeti olan kurumumuz güçlü eğitim kadrosuyla her yıl yüzlerce başarılı mezun vermekte ve mezunların iş hayatına kazandırılması ve uyumu üzerinde titizlikle durmaktadır. Bu amaçla, ilgili alanlarda mezuniyete ve eğitmen formasyonuna sahip, piyasa deneyimi bulunan öğretmenlerden oluşan bir kadroyla bilgi-iletişim teknolojisindeki yeniliklere odaklı bir eğitim sunmaktadır.

Kursiyerlerimizin meslek edinmelerine yardımcı, iş hayatına uyumlu ve kariyerinde yükselmelerine destek olan eğitimlerimizin sonunda kurumumuz tarafından Milli Eğitim Bakanlığı onaylı kurs sertifikası verilmektedir.

Dolayısıyla Konya Bilgisayar Kursları ya da Konya Bilgisayar Kursu dendi mi akla Merkomte gelir.


Misyonumuz;

Teknolojinin etkin kullanımına yönelik değişime ve gelişime açık, çağın gerektirdiği donanımlara sahip, bilgiye her an ulaşabilen, çalıştığı sektörde birey olarak kendisini ya da çalıştığı kurumu dünya standartlarında temsil edebilecek ve bu anlamda kendine güvenen bireylere sahip bir toplum oluşumuna katkıda bulunmaktır.

Bu amaçla Merkomte;

İnsana yatırımı temel alarak, öğrenci-merkezli bir eğitim anlayışıyla, uluslararası standartlarda eğitim verebilecek uzman personellerle çalışmayı ve öğrenci memnuniyetini en yüksek seviyeye çıkarmayı temel ilke edinmiştir.


Vizyonumuz;

Sınırların kalktığı, toplumların ve kültürlerin aynı çatı altında buluştuğu küreselleşen dünyamızda, alanında uzman, çağın bilgi ve teknolojisini özümseyen ve bunları en üst düzeyde kullanarak üretime dönüştürebilen, milli değerlere ve evrensel değerlere saygılı bireyler yetiştirmek amacıyla eğitim alanında kaliteli, dinamik ve güvenilir bir eğitim kurumu olarak hizmet vermektir.

Bu amaçla, alanımızdaki yenilikleri takip etmeyi ve bunları eğitim verdiğimiz kitleye en etkili yöntemlerle aktarmayı sorumluluğumuz olarak kabul etmekteyiz. Dolayısıyla Konya Bilgisayar Kursları dendi mi akla Merkomte gelir.

Yegâne hedefimiz çağın gerektirdiği donanıma sahip, sürekli yenilenen, değişime açık, edindiği becerileri yaşamın her alanına uygulayabilen bireyler yetiştirmektir. Kursiyerlerimizin bu becerileri kazanması ve bu gücü en iyi şekilde kullanması temel hedefimizdir.